tomas adamec

Bedna na kopter

Takto vypadá pýcha NEmodeláře:) Složení a seřízení kopteru přenechám raději zkušenějším a tak jsem se vyřádil alespoň na bedně. Je to stejné jako s fotoaparáty - speciální bedna na kopter stojí tisíce, ale standardní plastová euro-bedna a trocha práce jen zlomek, takže za nějakých 1600 Kč má kopter slušnej pokojíček a já jsem rád, že nejsem úplně levej :-)

Plastová přepravka na stránkách Emporo.cz vyjde v obřích rozměrech 80x60x44 cm pro neskladnou F550 na 1135 Kč. Nutno říct, že je to pěkně velká a těžká bedna! Výrobce nabízí varianty s různými víky, zámky a úchyty. Cenově nejvýhodnější je úplný základ. Proč třeba připlácet 700 Kč za plastové úchyty, když obyčejné kovové vyjdou na stovku? S nimi se přenáší bedna lépe, ale pořád z ní bolí při manipulaci záda...

Tak jsem opět prošel regály oblíbeného železářství a vybral nejlevnější osmicentimetrová kolečka za nějakých 200Kč. Do terénu a prašného prostředí asi moc vhodná nejsou, ale na běžný převoz k dopravnímu prostředku naprosto dostačují. Stačí dvě - bednu díky nim překlopím a táhnu jako letadlový kufřík. V kufru auta se bedna nehýbe. Pohodička :)

Vnitřní části jsem se také trochu upravil. Bedna je větší než kopter, takže s pomocí polystyrenové přepážky vznikl úložný prostor na baterie a dokumenty. Kopter jsem chtěl původně "obalit" polystyrenem nebo molitanem. To ale bylo nepraktické kvůli vrtulím. Nakonec jsem použil můj nejoblíbenější 3M samolepící suchý zip. Tento "sucháč" považuju společně s Gaffa páskou za nejužitečnější vynálezy lidstva! Stačilo asi 10cm, ke kterým jsem připevnil podvozek kopteru, který tak drží jako přibitý, i když je bedna ve vertikální poloze. Jen pro lepší pocit jsem pod podvozek a na stěny nalepil tlumící pěnu.

Vše plní perfektně svůj účel!


Tomáš Adamec, 24.8.2014

Celý obsah stránek chráněn autorským zákonem Copyright © 2006-2024 Tomáš Adamec
Google Google